logo

O PROGRAMIE

AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier to kompleksowy program edukacyjno-artystyczny realizowany w 2016 r. przez Akademię Sztuki w Szczecinie, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych miejscowości województwa zachodniopomorskiego.

W sobotę 19 listopada br, uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego wzięły udział w zajęciach edukacyjno - artystycznych organizowanych przez Akademię Sztuki w Szczecinie w ramach programu pt. AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier. Wyjazd ten możliwy był dzięki współpracy Akademii z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lipianach.
Młodzież grała na instrumentach i projektowała usługę, kolejna grupa „klatka po klatce” stworzyła swój pierwszy film animowany, a inni, dla których wirtualny świat nie ma już żadnych tajemnic, dowiedzieli się co to jest „rzeczywistość rozszerzona”.
Wszystkie grupy zwiedziły wystawy w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Zajęcia były realizowane w ramach programu Kultura dostępna, który dofinansowany jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Zachodniopomorskiego.

button galeria

logo

akademia dostpna bez barier 3 20161108 1252364989W sobotę 5 listopada b.r. dzieci z kl. III, i IV Szkoły Podstawowej w Lipianach wzięły udział w zajęciach artystycznych organizowanych przez Akademię Sztuki w Szczecinie w ramach programu pt. AKADEMIA DOSTĘPNA_bez barier.
Dzięki współpracy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Akademii nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w działaniach, które rozwijają kreatywność i twórczość. Oto co się wydarzyło:
"Był to dzień pełen wrażeń. Zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym i niczym tropiciele poszliśmy śladami dawnych mieszkańców Pomorza Zachodniego. A druga część zajęć odbyła się w pięknym Pałacu pod Globusem i imponującym Centrum Przemysłów Kreatywnych. Podzieleni kolorami na grupy wspólnie z wykładowcami i studentami graliśmy na instrumentach perkusyjnych i co ważne równo, niczym prawdziwa orkiestra, a już na pewno głośno, bo było nas słychać aż na Placu:) A na zajęciach plastycznych tworzyliśmy własne obrazy m.in. z .. winogron i cytrusów.
Jednym wyszły abstrakcyjne kształty a innym zwierzęta, ale na pewno wszystkie prace znajdą się na naszej szkolnej wystawie"