jpII8 października obchodziliśmy XVII już Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Celem tego niezwykłego wydarzenia było wspomnienie naszego Świętego Polaka i propagowanie Jego niezwykłego, optymistycznego nauczania.
W Lipianach także uczciliśmy pamięć o św. Janie Pawle II. We współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj” dzieci i młodzież z naszej szkoły (Zuzanna Ciszewska, Hanna Malanowska, Oliwia Kozłowska, Wiktoria Kotlarz, Anna Spychała, Martyna Łukowska, Alicja Grudzińska, Alicja Drozdowska, Alicja Piróg, Laura Borys, Patrycja Szydłowska, Martyna Gruszecka, Rafał Maruszczak, Filip Łukowski, Paweł Zieliński, Adam Grudziński) przygotowały i zaprezentowały naszej świątyni przed każdą Mszą Św. program artystyczny przybliżający postać Ojca Świętego i jego działalność. Występ zaprezentowany zaostał również wiernym w Skrzynce.
Wierszom i wspomnieniom o tematyce papieskiej towarzyszyły ulubione pieśni wielkiego Polaka. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i uczuciem przedstawili postać Świętego Jana Pawła II. Przeprowadzona została także zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze zostaną przekazane na stypendia dla zdolnej młodzież, która pochodzi z ubogich rodzin i pragnie pogłębiać swoją wiedzę.