Portal informacyjny Zespołu Szkół w Lipianach

Blue Flower

18986528 1360656077321211 2054194362 oW dniu 31 05.2017 roku do dalekiego Złocieńca udała się reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej, aby walczyć w Finale Wojewódzkim drużynowego czwórboju lekkoatletycznego. Do rywalizacji stanęło 15 najlepszych szkół, które wygrały rywalizację w swoich powiatach. Zawody zgodnie ze swoją rangą były perfekcyjnie przygotowane pod względem organizacyjnym.
Reprezentacja naszej szkoły liczyła 6 zawodników i byli to chłopcy, którzy wygrali mistrzostwo powiatu: Piotr Sosnowski, Mateusz Rość, Mateusz Sykuła, Igor Gonerka, Krzysztof Cech, Paweł Czarniewski. Po ambitnej postawie i wspaniałym występie w ostatniej konkurencji (bieg na 1000 m) uzbieraliśmy łącznie 990 punktów, co dało nam bardzo wysokie 5 miejsce w województwie. Warto zaznaczyć, że wyprzedziły nas szkoły z dużo większych miast (Szczecin, Stargard, Świnoujście i Gryfice). W pokonanym boju zostawiliśmy szkoły m.in. z Koszalina, Gryfina czy pobliskiego Barlinka.
Oprócz rywalizacji drużynowej klasyfikowano też po trzech najlepszych zawodników w każdej z konkurencji. Wspaniały sukces odniósł Piotr Sosnowski, który zdobył brązowy medal w biegu na 60 m z czasem 8,46 s. Wielkie gratulacje dla naszej drużyny. Tegoroczne dobre występy naszych reprezentantów sprawiły, że Szkoła Podstawowa w Lipianach obecnie plasuje się na 18 miejscu na 276 szkół w rankingu na najlepszą placówkę w Województwie. Dzięki dobrym występom w czwórboju i piłce nożnej pozycja ta może ulec jeszcze poprawie, o czym poinformujemy po ogłoszeniu końcowego rankingu.
Opiekunem chłopców był Tomasz Jurkiewicz.