mlodzi dla klimatu008FD2027F9 96C6 A571 9EEA DC85C0FE372BSzkolne Koło Wolontariusza przez trzy miesiące realizowało program ,,Młodzi dla klimatu", który był wynikiem grantu otrzymanego w Konkursie Mini granty na zachodniopomorskie inicjatywy wolontariackie Korpusu Solidarności – województwo zachodniopomorskie, który został sfinansowany ze środków otrzymanych w ramach zadania „Regionalne Partnerstwo dla Wolontariatu – edycja 2021-2023 w programie „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. Zorganizowaliśmy warsztaty w czasie, których wolontariusze malowali na płóciennych torbach hasła promujące zachowania ekologiczne oraz ulotki i plakaty, które informowały o akcji uczniów naszej szkoły, rodziców oraz mieszkańców miasta i gminy. Przeprowadziliśmy kilkugodzinny happening w centrum miasta prezentując nasze ulotki oraz ulotki pozyskane z Urzędu Miasta nt. prawidłowej segregacji śmieci. Doskonałą sposobnością na zainteresowanie większej ilości mieszkańców był udział w Jarmarku Świątecznym wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Wykorzystaliśmy to do promocji naszych materiałów, rozmów z mieszkańcami, przeprowadziliśmy konkurs wiedzy ekologicznej dla dzieci ( prawidłową odpowiedz wolontariusze nagradzali częstując pierniczkami), rozwiązywali zagadki ekologiczne z najmłodszymi a osobom, które przychodziły do naszego stoiska z torbami foliowymi wręczali wykonane przez siebie torby płócienne z hasłami ekologicznymi. Przez kilka godzin nasze stoisko nie było puste - więc osiągnęliśmy założony cel – zainteresowaliśmy mieszkańców miasta problemem ekologii: prawidłową segregacją śmieci, skutkami palenia śmieci w piecach domowych oraz troską o środowisko naturalne w naszym mieście i gminie. Dzięki realizacji grantu Koło pozyskało koszulki dla wolontariuszy, roll-up promujący wolontariat oraz nowe doświadczenia. Dziękujemy Wszystkim z, którymi współpracowaliśmy w czasie realzacji programu.

Wolontariusze i opiekunka SKW Natalia Cieslak