parada schumana 1 20170522 1243154681Dnia 8 maja, w przeddzień Dnia Europy, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Lipianach wzięli udział w Paradzie Schumana. Tradycyjnie odbył się barwny przemarsz ulicami miasta, a następnie występy i zawody sportowe. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie „Kocham Cię, Polsko!”, natomiast starsi rywalizowali ze sobą, reprezentując wylosowane wcześniej kraje Unii Europejskiej. Zadaniem klas było przedstawienie oferty turystycznej danego kraju. Zwycięzcami zostali:
• na poziomie szkoły podstawowej I miejsce zajęła klasa 5b – wychowawczyni pani Anna Czak, II miejsce klasa 4a – wychowawczyni pani Anna Rękawek, III miejsce klasa 6a – wychowawczyni pani Elwira Kowalczyk;
• na poziomie gimnazjum I miejsce zajęła klasa 2A – wychowawczyni pani Marta Polaszczyk, II miejsce klasa 3B – wychowawczyni pani Marzena Tomczak, III miejsce klasa 1A – wychowawczyni pani Aleksandra Przybylska.
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Dyrektor Zespołu Szkół w Lipianach Pani Dorota Chrobrowska.
Serdecznie gratulujemy kreatywności wszystkim uczniom, ich wychowawcom oraz rodzicom!

Anna Dacko
Aneta Binkowska