kocham ci polsko 4 20170516 1790909078Obchody Dnia Europy w naszej szkole, to przede wszystkim organizacja Parady Schumana, ale także przeprowadzenie turnieju dla młodszych dzieci. pt. "Kocham Cię Polsko".
Podczas wspólnej zabawy w trakcie turnieju uczniowie klas 1-3 zmagali się z wieloma konkurencjami, które miały na celu sprawdzenie oraz wzbogacenie ich wiedzy o ojczyźnie. Maluchy układały puzzle przedstawiające mapę Polski. Rozpoznawały i nazywały przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwano się dawniej i dziś. Musieli też zmierzyć się z odgadywaniem haseł z rozsypanki wyrazowej oraz literowaniem wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Rywalizacja klas zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami oraz wręczeniem nagród. Radość i zadowolenie uczniów -bezcenna!

B. Fras, B. Kaniewska