mikolajki sks006E94B41DD A405 0D16 2988 8DE681DAB576Przepiękne Mikołajki SKS odbyły się w dniu 06 grudnia 2021 r. w Hali im. Lecha Piaseckiego w Lipianach. Organizatorem imprezy było Ministerstwo Sportu i Turystyki, Instytut Sportu, sponsor Orlen oraz Zespół Szkół w Lipianach. Nasza szkoła została nominowana jako jedna z dwóch w województwie zachodniopomorskim (32 szkoły w kraju) do przeprowadzenia Mikołajek SKS. To w pewien sposób wyróżnienie dla szkoły, nauczycieli wychowania fizycznego oraz ich uczniów za dotychczasową pracę i osiągnięcia sportowe w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.
W tym dniu mieliśmy okazję spotkać wyjątkowego Mikołaja, a był nim - Tomasz Kucharski - polski wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, poseł na Sejm RP VIII kadencji. To było niesamowite spotkanie pełne pozytywnych wrażeń, które długo pozostanie w naszej pamięci. Był pokaz multimedialny, wywiady, autografy, konkurencje sportowe no i przepiękne prezenty (voucher do sklepu sportowego, sprzęt sportowy w postaci piłek, znaczniki, czapki, kominy, bidony, torby, opaski, smycze, statuetka i wiele innych). Było magicznie, było świątecznie i było na sportowo. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację tej jakże pięknej akcji.

Krzysztof Trojanowski