sbp0323A959C4F 7816 7DF8 19C8 AEC334407060

W dniu 30 września 2021 r. odbyła się największa szkolna impreza biegowa - Mistrzostwa Szkół Powiatu Pyrzyckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Impreza ta, już od dobrych kilku lat, organizowana jest na pięknych terenach przy MGOK w Lipianach. Organizatorami zaś są Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach oraz Zespół Szkół w Lipianach. I to dyrektorzy tych instytucji - Dorota Chrobrowska oraz Piotr Olech wspólnie z gospodarzem Bartłomiejem Królikowskim - burmistrzem Lipian dokonali oficjalnego otwarcia. Podziękowania za pomoc w organizacji biegów kierujemy do Marcina Hippmana - dyrektora MGOK w Lipianach, p. Babickich oraz pań przygotowujących posiłek (słynna "grochówka"). Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat za co im również serdecznie dziękujemy.

Rewelacyjnie zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy ogólnie zdobyli 4 medale. Tutaj należą się duże brawa dla naszych szkolnych sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Najlepiej spisali się chłopcy klas IV - VI, którzy wywalczyli srebrny medal. Na podium uplasowały się jeszcze dziewczęta z klas IV - VI w ramach ID, które zajęły 3. miejsce oraz dziewczęta i chłopcy z lipiańskiego liceum - również na 3. miejscu.

Na zakończenie tego niezwykle pięknego dnia dla naszej szkoły Anna Hackiewicz - Gębska - zastępca burmistrza Lipian wręczyła dla najlepszych drużyn powiatu pyrzyckiego piękne statuetki.

Organizatorzy z ramienia ZS w Lipianach i PMOS w Pyrzycach: Artur Lipski, Krzysztof Trojanowski i Przemysław Mierzwa

PS. Nasza szkoła zaprezentowała się w nowych pięknych koszulkach - brawo!!! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.