boule 01E78C68D3 3F67 0656 64E7 B3F8D2B35727Podczas popołudniowych zajęć w ramach Szkolnego Klubu Sportowego, nauczyciele wychowania fizycznego Przemysław Mierzwa i Krzysztof Trojanowski zorganizowali wewnątrzszkolne zawody w mało znanej dyscyplinie sportowej BOULE. Uczniowie uczęszczający na zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego mieli wcześniej możliwość grania w tę ciekawą i prostą grę. Po losowaniu każdy z zawodników trafiał do grupy, w której toczył swoje pojedynki. W grupach zawodnicy rywalizowali do 10 punktów. Osoba, która uzyskała ten wynik, oraz druga z największą w kolejności liczbą punktów awansowały do finału, w którym o kolejności miejsc również decydowały zdobyte punkty. Tutaj najlepszy okazał się uczeń klasy 4c Adam Grudziński, na drugie miejsce podium wskoczyła Lena Karczewska z klasy 4b, a listę zwycięzców uzupełniła Amelia Stapowicz z klasy 6a. Organizatorzy zawodów zadbali też o nagrody zarówno dla zwycięzców, jak i wszystkich uczestników. Na wcześniejszych zajęciach odbyło się również ognisko integracyjne, podczas którego piekliśmy kiełbaski oraz graliśmy w boule i rzucaliśmy frisbee. Cieszy zwłaszcza frekwencja, która mimo niepewnej pogody wyniosła około 20 osób. Zwycięzcą gratulujemy.