W dniu 17 maja 2019 r. na hali sportowej podsumowaliśmy sezon badmintona. Sezon bardzo udany pod względem sportowym i organizacyjnym. Zdobyliśmy 3 brązowe medale w Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Trzcińsku Zdroju, 11 medali na 4. Gali Badmintona - co dało nam 1. miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej, 2 medale wojewódzkie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Igrzyskach Dzieci - turnieje organizowe przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie, kilkanaście medali rangi powiatowej (feryjne turnieje badmintona...). Zorganizowaliśmy w Lipianach m.in. Ogólnopolski Turniej Badmintona - 4. Gala, Finał Wojewódzki w Badmintonie we współpracy z SZS w Szczecinie, Feryjny Powiatowy Turniej w Badmintonie we współpracy z PMOS, "Przez sport do niepodległości" - Turniej Badmintona na 100. lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 4. Mistrzostwa Lipian w Badmintonie o Puchar Burmistrza Lipian.
Od września do maja prowadzona była liga dla dzieci i dorosłych w której łącznie uczestniczyło ponad 100 osób z Lipian i okolic.
Klasyfikacja Szkolnej Ligi Badmintona:
- dziewczęta: I m. Patrycja Ulanowska (kl. 5a), II m. Martyna Żarów (6a), III m. Maja Turek (5c), IV m. Patrycja Szydłowska (6a)
- chłopcy: I m. Piotr Trojanowski (5b), II m. Szymon Wróblewski (6a), III m. Łukasz Czarnecki (5b), IV m. Michał Dzido (5b)

Wyniki 4. Mistrzostw Lipian w Badmintonie o Puchar Burmistrza Lipian rozegranych w dniu 17 maja 2019 r.:
Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową turnieju:
a) kategoria OPEN:
- I m. Kamil Żarów, II m. Jędrzej Rękawek, III m. Mateusz Sykuła, IV m. Sławomir Stępień
b) kategoria 40+
- I m. Zbigniew Michalik, II m. Sylwester Momot, III m. Daniel Ptaszyński, IV m. Marek Polaszczyk.
c) kategoria kobiet
- I m. Amelia Pytel, II m. Marta Polaszczyk, III m. Dorota Dykiert, IV m. Ola Ptaszyńska
d) kategoria MIXT
- I m. Amelia Pytel/Zbigniew Michalik, II m. Dorota Dykiert/Sylwester Momot, III m. Marta Polaszczyk/Marek Polaszczyk, IV m. Ola Ptaszyńska/Daniel Ptaszyński